Mieszkanie lub lokal z osobnym wejsciem na wysokim

Mieszkanie na sprzedaż
1 569 000 PLN , Pow. 86 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Mieszkanie
Powierzchnia:
86 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
4
Lokalizacja:
Warszawa Ochota Stara Ochota , Grójecka
Rok budowy:
1928
Piętro:
0 na 4
Numer oferty:
174925
Cena za m2:
18 244 PLN
       Na wysokim parterze pięknej przedwojennej kamienicy ,  oferuję 2 osobne lokale, które wcześniej były jednym mieszkaniem i jest możliwość ich ponownego połączenia . Mieszkania mają osobne wejście i osobny domofon.

Po połączeniu lokali uzyskujemy niemal 90 m2 pięknej, wysokiej przestrzeni ( 300 cm )
Mieszkanie dwustronne - 42 m2 od ulicy Grójeckiej i 44 m2 od strony cichego patio.
 
Mieszkanie/ Lokal  idealnie nadaje się  do prowadzenia działalności gospodarczej lub do zamieszkania. Polecam również jako zakup inwestycyjny na najem krótko lub długo-terminowy 

Do lokalu wchodzi się przez bramę wjazdową - samodzielnym wejściem (własny domofon).
Aktualnie lokale są przystosowanie do prowadzenia działalności , w jednym z nim nadal funkcjonuje biuro, w drugim mieściła się kancelaria adwokacka . 

Jeden z lokali jest po generalnym remoncie,  został  wykończony w elegancki sposób, wymieniono  wszystkie instalacje, położono gładzie i nowe drewniane  podłogi . Materiały użyte do wykończenia są świetnej jakości .Całość tworzy niezwykle klimatyczną nieruchomość .
Drugi z lokali jest do remontu w związku z  tym cena jest niższa o 100 tys zł . 

Opis lokalu 44 m2 (od strony patio )  W mojej ofercie jako osobny lokal widnieje z ceną 835.000 zł .
 Aktualny rozkład: 
• gabinet (ze szklanymi ściankami wychodzącymi na schody i doświetlającymi je wraz z korytarzem) i oryginalnym drewnianym oknem, Pierwotnie pomieszczenie kuchenne ( 9m2 )
• obszerny gabinet z oknami, Pierwotnie pokój dzienny ( 18,5 m2 )
• mniejsza sala, w której organizowane były spotkania z klientami, której szczególną cechą jest przepiękna przeszklona powierzchnia na rośliny . Możliwość sypialni ( 12m2 )
• niewielka ubikacja (umywalka, WC, duże lustro) dobudowując ściankę można utworzyć większą łazienkę z kabiną prysznicową
• korytarz (recepcja) z dużym lustrem i miejscem np. na poczekalnię, z zachowanymi oryginalnymi cegłami.

Opis lokalu 42 m2 (od strony ul Grójeckiej ) W mojej ofercie jako osobny lokal widnieje z ceną 735.000 zł .
Składa się z : 
  • pomieszczenia głównego ( 24 m2 ) z dużym oknem . W tym pomieszczeniu można zaaranżować aneks kuchenny jeśli ma służyć celom mieszkalnym

  • gabinetu mogącego służyć jako aneks sypialniany (6m2)

  • łazienki 4 m2 ( możliwość powiększenia do rozmiarów pokoju z oknem balkonowym )

  • dużego przedpokoju ( 8 m2) z balkonem typu francuskiego i miejscem na zaaranżowanie kuchni lub łazienki ( pierwotnie w tym pomieszczeniu znajdowała się kuchnia )


Do lokalu przynależy piwnica.
Wysokość pomieszczeń 300 cm

Oprócz funkcji mieszkalnej lokale idealnie nadają się do prowadzenia działalności typu : biuro, gabinety, salony kosmetyczne, kancelarie, szkoły językowe itp.

.OKOLICA

Lokalizacja to zdecydowany atut lokalu zarówno pod względem zamieszkania jak i zakupu lokalu w celach inwestycyjnych ( najem krótko- i długoterminowy, działalność biurowo - usługowa )
Tuż obok budynku znajduje się przystanek tramwajowy i autobusowy , 2 minuty piechotą skrzyżowanie z ul. Wawelską .
Wydziały chemii, matematyki , biologii czy fizyki są w odległości kilku minut na piechotą. WUM w odległości 10 minut na piechotę. Do placu Narutowicza dojście zajmie 6 minut. Do Centrum komunikacją miejską jest 10 minut.
Jest również dobre i szybkie połączenie z Lotniskiem Chopina i Dworcem .
Metro Politechnika jest oddalone jest 3 przystanki autobusowe.
Wokół jest pełna, bogata infrastruktura.

BUDYNEK historia i charakterystyka

Kamienica to Dom Spółdzielni Mieszkaniowej Profesorów Wolnej Wszechnicy Polskiej, który wraz z terenem posesji, wzniesiono w latach 1925-28, według projektu architektów Kazimierza Saskiego i Marcina Weinfelda,
Budynek został wpisany do rejestru zabytków.
Wszystkie piony i instalacje w budynku zostały wymienione, w 2024 roku nastąpi odnowienie klatki schodowej i wejścia za bramą .

Obiekt posiada wartości historyczne, naukowe oraz artystyczne.
Jest przykładem stosunkowo dobrze zachowanego budynku mieszkalnego, wybudowanego w okresie międzywojennym, według najnowszych standardów, odchodzących od zasad kształtujących XIX-wieczną kamienicę czynszową.
Dom cechuje się wydłużoną bryłą, usytuowaną wzdłuż ulicy i pierwotnie odsuniętą od niej. W przeciwieństwie do kamienicy czynszowej, nie posiada własnego podwórka ciasno okolonego oficynami, a stanowi element obrzeżnej zabudowy kwartału z przestronnym podwórzem pokrytym zielenią, zapewniającym mieszkańcom dostęp do świeżego powietrza. Rozluźnienie zabudowy wokół domu zapewniło także większe doświetlenie pomieszczeń dziennym światłem, co wpłynęło na podniesienie komfortu wszystkich mieszkań, bez względu na ich położenie w obrębie budynku.
Obiekt współtworzy Kolonię Lubeckiego, wpisaną do rejestru zabytków decyzją z 20.12.1993 roku, której powstanie zatwierdzono dwa lata przed zaprojektowaniem budynku dla profesorów. O wartościach artystycznych świadczy skromna, art decowska stylistyka. Wystrój i układ budynku jest spójny z pozostałą zabudową osiedla, w której dominuje modernistyczna stylistyka.
Projektanci, posługując się prostymi i geometrycznymi środkami, uzyskali elegancką i plastyczną architekturę, której horyzontalizm zrównoważyli strzelistymi oknami klatek schodowych oraz grą światła i cienia fasady.
Z Historycznych ciekawostek - szczególnie cenne jest, zachowane w praktycznie niezmienionym stanie mieszkanie, zlokalizowane w północnej klatce schodowej, przybliżające wystrój i wyposażenie wnętrza stosowanego w dwudziestoleciu międzywojennym. Ponadto, w tym mieszkaniu, podczas okupacji niemieckiej, znajdowała się skrytka na broń batalionu „Zośka”.
Wszystkie elewacje budynku pierwotnie wykończone były szarą cegłą cementową; Na piątej kondygnacji, attykę dodatkowo ozdobiły geometryczne motywy rombów i węgielnic wymurowanych z jaśniejszej cegły.
W roku 1944, podpaleniu i zniszczeniu uległy wnętrza kamienicy, z zewnątrz zachowała się w dobrym stanie .
Podczas remontu po 1970 fasadę budynku otynkowano, i niestety zasłonięto ozdobną attykę oraz przebito dodatkowe okna.

Pomimo, iż Doradcy starają się uzyskiwać rzetelne informacje
na temat oferowanych nieruchomości i przykładają do tego szczególną wagę, nie zawsze jednak są w stanie zweryfikować
wszystkie otrzymane od osób trzecich informacje. W związku z powyższym prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu
Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Nieprawidłowy adres E-mail