Komorów działka 2511m2

Działka (Budowlana) na sprzedaż
2 500 000 PLN , Pow. 2 511 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Działka
Powierzchnia:
2 511 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Komorów
Numer oferty:
181429
Cena za m2:
996 PLN
Komorów wolnostojący dom pod ochroną konserwatora zabytków na działce 2511m2,z zabytkową aleją lipową. Do remontu kapitalnego lub rozbiórki(w tej chwili właściciele starają się o zgodę na rozbiórkę).Dom znajduje się na pięknej zadrzewionej działce o powierzchni 2511m2 z zabytkową i kiedyś reprezentacyjną aleją lipową, choć i dziś widoczny jest jej niepowtarzalny urok.

To był dom z duszą i klimatem, w tej chwili w stopniu znacznym zniszczony. Można przywrócić piękno i ten odchodzący klimat, są wytyczne konserwatora, ale jak wspomniałam w związku ze stanem budynku i dachu właściciele starają się o zgodę na rozbiórkę.


Gabaryty zabudowy:

- Maksymalna wysokość zabudowy - 12 m;

- Maksymalna liczba kondygnacji - 2,5;

- Maksymalna powierzchnia zabudowana na działce - 15%;

- Minimalna powierzchnia biologicznie czynna na działce - 80%;

- teren w zasięgu Strefy Ochrony Urbanistycznej Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, zgodnie z obowiązującymi przepisami szczególnymi

Krótki rys historyczny:
Willa to jeden z pierwszych domów wybudowanych w Komorowie, na początku XX wieku- w 1915 roku. Komorów powstał w 1912 roku z inicjatywy Józefa Markowicza, jako realizacja nowatorskiej na tamte czasy idei miast ogrodów Ebenezera Howarda.

Willa była miejscem wypoczynku dla właścicieli zamieszkujących Warszawę. Natomiast od wybuchu wojny, w domu tym spędziła swoje dzieciństwo Maja Komorowska, sławna polska aktorka teatralna i filmowa, o czym wspomina w wywiadach, książkach i filmach dokumentalnych. To nie koniec ciekawej historii, ale wróćmy do stanu obecnego.
Łączna powierzchnia domu to ponad 466m2, z czego 145m2 stanowią piwnice, 157m2 parter i 163m2 poddasze.
Na parterze mieści się 11 pokoi stanowiących obecnie 2 niezależne mieszkania, na poddaszu w ramach 3 mieszkań
jest dostępnych 11 pomieszczeń, a w piwnicy 9. To ukazuje potencjał i możliwości, ale w obecnej chwili wymaga pracy .

Dom znajduje się na pięknej zadrzewionej działce o powierzchni 2511m2 z zabytkową i kiedyś reprezentacyjną aleją lipową, choć i dziś widoczny jest jej niepowtarzalny urok. Bliskości stacji WKD Komorów 3 minuty piechotą od domu i możliwość dojazdu pięknymi nowoczesnymi składami kolejki np. do centrum Warszawy w około 20 minut. W niedużej odległości znajduje się wjazd na autostradę S2 i S8, co daje możliwość szybkiego przemieszczania się czy do Warszawy czy innych miast.
Bez względu na stan domu to miejsce ma wielki potencjał i wiele możliwości. Wszystko zależy od inwencji potencjalnego przyszłego właściciela czy inwestora.

Serdecznie zapraszam na prezentację, by zapoznać się z potencjałem tego pięknego miejsca, bo może to właśnie na Państwa czeka ta nieruchomość.


Pomimo, iż Doradcy z Firmy Warszawski Pośrednik Nieruchomości Sp. z o.o. starają się uzyskiwać rzetelne informacje
na temat oferowanych nieruchomości i przykładają do tego szczególną wagę, nie zawsze jednak są w stanie zweryfikować
wszystkie otrzymane od osób trzecich informacje. W związku z powyższym prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu
Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Nieprawidłowy adres E-mail